Zgłoszenie błędu
w opisie rośliny:
Rozchodnik -Sedum

Dołącz plik (np zdjęcie rośliny):
Zgłaszający:

Regulaminu

zamknij

Rozchodnik -Sedum

Rodzina: Gruboszowate (Crassulaceae)
Gatunek: nicejski (sediforme)
Białe Zielone Słoneczne Piaszczysta Piaszczysto-gliniasta Gleba sucha VII VIII 20cm
ZOBACZ INNE
OPIS

Ta odporna na mróz, zimozielona, bylina jest sukulentem. Dobrze znosi ubogą i przesuszoną glebę. Nadają się do sadzenia w ogródkach skalnych, na obrzeżach rabat, w donicach, jako wypełnienie murków oraz do uprawy w domach. Ma mięsiste, owalne, niebieskozielone liście długości 1,5 cm, które tworzą kępy. Kwitnie latem, białymi, gwiaździstymi, pięciopłatkowymi kwiatami wyrastającymi na 20 cm pędach kwiatowych. Wysokość i szerokość 15 cm x 30 cm.

PROBLEMY

Gnicie korzeni najprawdopodobniej będzie spowodowane zbyt mokrą ziemię. Rozchodnik może być atakowany przez mszyce i mączniaki.


PIELĘGNACJA

Sadzimy na stanowiskach w pełnym słońcu lub półcieniu (np. Sedum lidium, Sedum aizoon, Sedum \'Herbstfreude\') w glebie każdego rodzaju. Tylko gatunki wysokie potrzebują niezbyt wilgotnej gleby. Pozostałe mogą rosnąć w każdym suchym miejscu. Wiosną usuwamy pędy, które zamarły na zimę.

ROZMNAŻANIE

Rozmnażamy wczesną wiosną przez wysiew nasion w pojemnikach, a otrzymane młode rośliny wysadzamy na stałe miejsce wiosną następnego roku. Rozchodniki możemy również rozmnażamy z końcem wiosny przez podział lub wczesną jesienią przez pobranie sadzonek z niekwitnących pędów i wysadzenie ich do doniczek.

Podziel się z innymi