Zgłoszenie błędu
w opisie rośliny:
Mahonia -Mahonia

Dołącz plik (np zdjęcie rośliny):
Zgłaszający:

Regulaminu

zamknij

Mahonia -Mahonia

Rodzina: Berberysowate (Berberidaceae)
Gatunek: (x media)
Odmiana: ‘Lionel Fortescue’
Żółte Zielone Półcieniste Piaszczysto-gliniasta Obojętne - ph = 5,5 Gleba wilgotna III IV 1m
ZOBACZ INNE
OPIS
Odmiana ta to rozłożysty krzew, który lubi półcieniste, osłonięte od wiatru stanowiska. Liście długości 60 cm są lśniące, ciemnozielone, naprzemianlegle pierzaste, złożone z 13-19 listków z kolczastymi brzegami. Zimą przebarwiają się na purpurowo. Wczesną wiosną pojawiają się cytrynowe, kwiaty w gęstych gronach długości 25 cm. Rzadko uprawa udaje się w Polsce. Wysokość i szerokość 1 m x 30 cm.
PROBLEMY
Przeważnie nie występują.

PIELĘGNACJA
Sadzimy na stanowiskach słonecznych (gatunki i odmiany pochodzące z ameryki oraz Mahonia x wagneri) lub częściowo zacienionych (gatunki i odmiany pochodzące z Azji oraz Mahonia x media) w nie suchej glebie każdego rodzaju. Ściółkujemy i obficie podlewamy przed zimą. Osłaniamy oraz chronimy rośliny przed wczesnowiosennymi promieniami słonecznymi. Gdy zajdzie potrzeba usuwamy odrosty korzeniowe (jesienią lub wiosną).
ROZMNAŻANIE
Półzdrewniałe sadzonki pobieramy latem, a następnie sadzimy je w pojemnikach z piaskiem i umieszczamy w szklarni. Roślinę możemy również rozmnażać jesienią przez wysiew nasion w zimnym inspekcie, jednak należy pamiętać, aby było one stratyfikowane. Ilość Mahonii w naszym ogrodzie możemy zwiększyć także przez dzielenie odrostów korzeniowych lub robienie odkładów.
Podziel się z innymi